6 lutego 2020

Jeśli przytrafiło Ci się rozbić telefon, albo zwyczajnie się popsuł i zdecydowałeś się na naprawę to być może zastanawiasz się, czy oddać go do autoryzowanego serwisu, czy do serwisu pogwarancyjnego. Jeśli twój telefon jest jeszcze na gwarancji producenta to sprawa wydaje się być prosta – po to jest gwarancja, aby uchronić nas przed nieprzewidzianym wydatkiem, ale czy na pewno?

Jeśli telefon na gwarancji oddasz do naprawy, niekoniecznie musi to oznaczać że zostanie naprawiony nieodpłatnie. Jak wiadomo gwarancja ma pewne warunki. Najważniejszym z nich jest mówiący o tym, że nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, lub uszkodzeń wynikających z nieprawidłowego użytkowania urządzenia. Takich uszkodzeń jest bardzo mało, gdyż większość usterek powstaje z naszej winy – na wskutek upuszczenia urządzenia lub jego zalania – co wiąże się z tym, że właściwie gwarancji tak jakby nie było. 

Zatem zakładając, że twoje urządzenie nie jest już na gwarancji, lub uszkodziłeś go z własnej winy i gwarancja nie obejmie powstałej usterki – gdzie oddać telefon do naprawy? Do autoryzowanego serwisu czy serwisu pogwarancyjnego w okolicy?

Odpowiedź naszym zdaniem jest prosta – zazwyczaj korzystniejszym rozwiązaniem jest oddać telefon do serwisu pogwarancyjnego – pod warunkiem, że jest to profesjonalny serwis, w którym wyspecjalizowani serwisanci z odpowiednimi kompetencjami zajmą się twoim smartfonem. Dlaczego?

Oto kilka zalet oddania telefonu do profesjonalnego serwisu pogwarancyjnego zamiast do serwisu autoryzowanego:

  • Niższy koszt naprawy, nawet wtedy jeśli zdecydujesz się na oryginalne części – takie jakie zalecamy stosować w serwisieszybek.
  • Możliwość jeszcze większego obniżenia ceny jeśli zdecydujesz się na części zamienne zachowując przy tym nawet 90% jakości oryginału, wymienianych podzespołów.
  • Zachowujesz wszystkie dane takie jak ustawienia, zdjęcia, wiadomości – po naprawie telefon będzie zawierał wszystko to co przed naprawą.
  • Nie musisz usuwać blokady ekranu ani podawać pinu – dzięki czemu możesz zachować bezpiecznie dane na urządzeniu bez możliwości wglądu przez osoby trzecie.
  • Czas naprawy zazwyczaj jest nawet 5-ciokrotnie krótszy niż w autoryzowanym serwisie.

Jeśli zdecydowałeś się na naprawę – tutaj możesz sprawdzić ile kosztuje naprawa twojego smartfona.