6 lutego 2020

Jeśli zdarzyło Ci się rozbić telefon, albo zwyczajnie się zepsuł – na pewno miałeś dylemat – oddać do serwisu czy kupić nowy? Jak wiadomo nowy smartfon nie należy dziś do tanich inwestycji, średnia wartość smartfona oscyluje w granicach 1500-2000zł.

Większość osób korzysta dzisiaj z różnych serwisów społecznościowych, komunikuje się różnymi komunikatorami oraz przechowuje wiele zdjęć i dokumentów, których utrata mogła by być nie lada problemem.

Jednym ze sposobów odzyskania „zamrożonych” danych i pełni sprawności urządzenia jest znalezienie serwisu zajmującego się naprawą, w którym wyspecjalizowani serwisanci  przywrócą funkcjonalność smartfona, a ty nie utracisz danych, na których ci zależy.

Naprawa w serwisie a kupno nowego smartfona

Naprawa telefonu w serwisie pochłonie zazwyczaj tylko część kwoty, którą musiałbyś wydać na nowy smartfon. Dokładna wycena usunięcia usterek zależy od rodzaju oraz rozległości uszkodzeń. Dziś koszt naprawy rzadko przekracza wartość urządzenia, nawet przy poważnych usterkach takich jak uszkodzenie mechaniczne wyświetlacza amoledowego, które stosowane są w większości modeli Samsunga oraz wszystkich flagowcach – koszt naprawy osiąga około 50% wartości telefonu, czyli warto oddać go do serwisu. Głównymi zaletami oddania uszkodzonego telefonu są:

  • Niższa cena naprawy niż zakup nowego
  • Nie utracisz cennych danych
  • Nie musisz marnować czasu na mnóstwo ustawień personalizacyjnych, instalowanie potrzebnych aplikacji, logowanie do kont mailowych, bankowych, portali społecznościowych, pczywracanie kopii zapasowych – jeśli w ogóle istnieją,
  • No i dbasz o środowisko

Zakup nowego sprzętu często zamiast ułatwić sprawę to ją utrudni.

Kupowanie nowego telefonu nie koniecznie rozwiąże sprawę, a przysporzy kolejnych problemów. Zazwyczaj nowszy model będzie miał  większy rozmiar, a użytkownicy są przyzwyczajeni do swojego telefonu. Często zmieni się również układ klawiszy, nakładka systemu co może utrudnić nam użytkowanie smartfona przez długi czas nim się przyzwyczaimy. Z tych powodów wszystkie pęknięte ekrany czy zalane telefony często nie są w stanie zmusić użytkownika do wymiany na nowy i trafiają do serwisu.

Dlatego ostatecznie wszystko sprowadza się do osobistych preferencji użytkownika – oddanie do serwisu czy wymiana na nowy to decyzja uwarunkowana  wieloma czynnikami, ale przede wszystkim kosztami i czasem, które każdy z nas indywidualnie powinien przekalkulować.

Jeśli zdecydowałeś się na naprawę – tutaj możesz sprawdzić ile kosztuje naprawa twojego smartfona.