Wymiana obudowy iPhone


Poprzez wymiana obudowy iPhone, podnosisz wartość swojego telefonu, jednocześnie zmniejszając ryzyko potencjalnych uszkodzeń płyty głównej czy zalania iPhone. Oferujemy pełną 6-miesięczną gwarancję na proces wymiany obudowy iPhone oraz wymiana klapki iPhone Realizacja tej usługi zajmuje zaledwie jeden dzień. Zapraszamy również do zapoznania się z innymi dostępnymi naprawami w naszym Serwisie iPhone.

Obudowa iPhone – warto wymienić?

Obudowa iPhone stanowi kluczową część designu smartfona. Zniekształcona, porysowana lub w inny sposób uszkodzona tylna powierzchnia telefonu nie tylko wpływa negatywnie na jego estetykę oraz obniża wartość rynkową, ale również może negatywnie wpływać na jego ogólną niezawodność. W sytuacji silnie odkształconych obudów istnieje ryzyko:

  • Rozklejenia się ekranu LCD z powodu naprężeń.
  • Powstania mikropęknięć wewnątrz płyty.
  • Pojawienia się problemów z dotykiem i zasięgiem.

Wbrew pozorom, tylna obudowa iPhone 8, 6, X czy dowolnego innego modelu, to nie tylko kwestia estetyki na drugim planie. Wymieniając obudowę na nową, automatycznie zwiększasz wartość rynkową swojego iPhone’a. Jest to istotny krok, zwłaszcza jeśli planujesz sprzedaż swojego obecnego modelu ze znaczącym zyskiem.

Zamiana tylnego panelu iPhone ma również wpływ na ogólną wydajność telefonu. Nawet niegroźne upadki, które mogły spowodować deformację obudowy, mogą zwiększyć ryzyko awaryjności iPhone’a.

Wymiana obudowy w iPhone to znacznie bardziej ekonomiczna metoda naprawy w porównaniu do wymiany całego urządzenia. Nowa obudowa niesie ze sobą same korzyści: Ogranicza ryzyko uszkodzenia płyty głównej, podnosi wartość rynkową iPhone’a, zapewnia elegancki wygląd telefonu, zapobiega usterkom wynikającym z uszkodzeń panelu, skutecznie zabezpiecza iPhone’a przed przedostawaniem się płynów do wnętrza telefonu.

Jakie ryzyko niesie za sobą uszkodzona obudowa w iPhone?

Rozklejenie ekranu

Długotrwałe wystawianie komponentów iPhone na napięcia może prowadzić do rozklejenia ekranu. Niewłaściwe spasowanie sprawia, że podczas użytkowania podgrzewający się iPhone nie jest w stanie efektywnie odprowadzać ciepła, co z kolei osłabia właściwości kleju.

Problemy z ładowaniem indukcyjnym

Kolejnym potencjalnym problemem jest awaria ładowania indukcyjnego. Wymiana tyłu iPhone 8 i nowszych modeli może efektywnie rozwiązać ten problem.

Mikrouszkodzenia płyty głównej i problemy z zasięgiem

Szczególnie poważnym skutkiem uszkodzenia obudowy jest ryzyko mikropęknięć płyty głównej oraz jej połączeń z układami BGA. To z kolei może prowadzić do nieprawidłowego działania Basebandu oraz powtarzających się problemów z zasięgiem.

Aby sprawdzić, czy taki problem dotyczy Twojego iPhone’a, możesz wpisać *#06# w polu wyboru numerów. Brak odpowiedzi iPhone’a w zakresie IMEI, MEID i EID może świadczyć o niedziałającym zasięgu.

Niewłaściwie działający dotyk

Wadliwa obudowa może wpływać na prawidłowe funkcjonowanie modułów odpowiedzialnych za ekran dotykowy. Dlatego warto przeprowadzić diagnostykę, zanim zdecydujesz się na kosztowną naprawę. Nasz serwis iPhone oferuje darmową diagnostykę oraz bezpłatne przesłanie kurierem na Twój adres.

Jak wygląda usługa wymiana obudowy iPhone?

Wymiana korpusu iPhone polega na przeniesieniu wszystkich podzespołów do zupełnie nowego korpusu. Nowa obudowa posiada identyczne właściwości co oryginał i została wykonana z najwyższej jakości materiałów. Nie musisz obawiać się, że po wymianie tyłu Twojego iPhone’a prezentować będzie się inaczej niż pierwotnie.

W trakcie tej usługi przenosimy fabrycznie oryginalne części z Twojego telefonu, takie jak płyta główna, ekran, bateria, aparaty oraz przycisk Touch ID (w przypadku modeli iPhone 8 Plus i iPhone SE 2020). Warto zaznaczyć, że tylko nieliczne serwisy Apple oferują refabrykację, która polega na wymianie samej obudowy i przeniesieniu reszty podzespołów z oryginalnego telefonu.

To rozwiązanie jest znacznie bardziej ekonomiczne, a jednocześnie pozwala zachować oryginalne części. Podczas wymiany tyłu iPhone przenosimy całe wnętrze telefonu do nowego korpusu, co obejmuje m.in. płytę główną, kamerę, baterię, Touch ID oraz ekran. Dzięki zachowaniu wszystkich pierwotnych komponentów koszty tej kompleksowej usługi są znacznie niższe. Dlaczego płacić dwukrotnie za sprawne podzespoły?

Korpus jest w ładnym stanie – tylko klapka rozbita?


Usługa wymiany tylnej klapki w iPhone to profesjonalna naprawa, która koncentruje się na zastąpieniu jedynie tylnej części obudowy urządzenia. W trakcie tej procedury specjaliści skupiają się na dokładnej wymianie zewnętrznej powłoki, przywracając oryginalny wygląd i estetykę iPhone’a.

Proces ten obejmuje precyzyjne usunięcie dotychczasowej tylnej klapki i zamontowanie zupełnie nowej, zachowując przy tym wszystkie oryginalne elementy wewnętrzne, takie jak płyta główna, bateria, aparaty oraz inne komponenty. To rozwiązanie pozwala na odświeżenie wyglądu urządzenia bez konieczności wymiany wszystkich podzespołów.

Wymiana tylnej klapki jest doskonałą opcją dla użytkowników, którzy chcą naprawić zarysowania, pęknięcia lub inne uszkodzenia związane wyłącznie z tylną częścią obudowy iPhone’a, nie narażając przy tym na koszty związane z wymianą całej obudowy.

Zalety tej usługi to nie tylko estetyczne przywrócenie pierwotnego wyglądu, ale także ekonomiczne podejście, umożliwiające klientom oszczędzenie kosztów, gdy jedynie tylna klapka wymaga naprawy. Warto jednak skorzystać z usług profesjonalnych serwisów, aby mieć pewność, że proces jest przeprowadzony dokładnie i bezpiecznie, a nowa tylka klapka spełnia wszystkie standardy jakości i zgodna jest z oryginalnym designem iPhone’a.

Czas

Szybka naprawa

Jakość

Oryginalne części

Wysyłka

Przesyłka kurierska

Rabat

Rabaty

Diagnoza

Bezpłatna diagnoza

    Skontaktuj się